bonustravel logo

Aktualności

Aktualności

NOWE PRZEPISY

26.06.2021

Szanowni Państwo, W związku z nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, poniżej przedstawiamy zasady postępowania przy przekraczaniu gracy po powrocie do Polski, obowiązujące od 23 czerwca 2021 roku. Zmiany w rozporządzeniu NIE DOTYCZĄ: osób zaszczepionych, które przyjęły pełne szczepienie, szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od którego upłynęło co najmniej 14 dni ozdrowieńców, którzy zakończyli w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2; dzieci do lat 12, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych lub ozdrowieńców (jak powyżej) Takie osoby, mogą bez zbędnych formalności przekraczać granicę RP. Pozostałe osoby powinny poddać się 10-dniowej kwarantannie, jej skrócenie do 7 dni możliwe jest po przedstawieniu negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR, we właściwej placówce sanepidu. W przypadku powrotu z krajów STREFY SCHENGEN ORAZ EOG (Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Włochy oraz Szwajcaria, Islandia, Norwegia i Liechtenstein) JAK RÓWNIEŻ CHORWACJI, CYPRU, BUŁGARII I RUMUNII zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR lub antygenowego) z ostatnich 48h licząc od momentu otrzymania wyniku. Z przypadku powrotu z pozostałych krajów (m.in. Turcja, Albania, Macedonia, Czarnogóra, Egipt, Tunezja, Meksyk, Dominikana, Seszele, Kuba, Jamajka, ZEA, Gruzja, Tajlandia) nie ma możliwości zwolnienia z kwarantanny.

WYCIECZKI SZKOLNE

07.05.2021

Podróże WRACAJĄ! Szanowni Państwo informujemy, że od 15.05.2021 wraca możliwość pełnego obłożenia w autokarach turystycznych, a od 29.05.2021 istnieje możliwość organizacji wszelkich imprez okolicznościowych (w tym turystycznych). Tym samym rozpoczynamy sezon 2021. Wszelkie wycieczki przełożone z poprzedniego roku są obecnie możliwe do realizacji.

GODZINY PRACY WIELKANOC

02.04.2021

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 02.04.2021 (piątek) Biuro Podróży BONUS TRAVEL będzie czynne w godzinach 09:00-14:00. W okresie Świąt 03-05.04.2021 biuro będzie NIECZYNNE. Zapraszamy ponownie we wtorek 06.04.2021

Życzenia Wielkanocne

04.04.2021

Jaj przepięknie malowanych Świąt słonecznie roześmianych W poniedziałek dużo wody Zdrowia, szczęścia oraz zgody.

Życzenia Świąteczne

24.12.2020

Z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy złożyć Naszym Klientom i Przyjaciołom serdeczne życzenia: dużo zdrowia, spokoju, uśmiechów.

Jarmarki w Dreznie odwołane

20.11.2020

W związku z aktualną sytuacją w Saksonii z powodu COVID-19 został dziś odwołany jeden z najstarszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech - STRIZELMARKT w Dreznie. Tym samym zmuszeni jesteśmy anulować imprezę turystyczna DREZNO-JARMARKI, przewidzianą na tym kierunku.

Dzień nauczyciela

14.10.2020

Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia i duuuuużo cierpliwości :)

Podróże po EU? Sprawdź najnowsze info

14.08.2020

Zapraszamy do wizyty na stronie https://reopen.europa.eu , na której można sprawdzić aktualne dane dotyczące podróżowania po krajach Unii Europejskiej. Jest to świetne narzędzie, które ułatwi planowanie wakacji.

BON TURYSTYCZNY

01.08.2020

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że za plany wakacyjne w Polsce możecie zapłacić u nas BONEM TURYSTYCZNYM. Informacje na temat bonu możecie Państwo uzyskać na stronie www.bonturystyczny.gov.pl

Realizacja wyjazdów wakacyjnych

22.06.2020

Szanowni Państwo informujemy, że wszystkie imprezy turystyczne (krajowe i zagraniczne) z datą wyjazdu po 01.07.2020 są przewidziane do realizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wszelkie informacje dotyczące realizacji/zmian/anulacji istniejących rezerwacji otrzymacie Państwo u naszych konsultantów.

BACK TO BUSINESS :)

08.06.2020

Szanowni Państwo, informujemy, że od dzisiaj nasz zespół wrócił do stacjonarnej obsługi klientów. Jesteśmy dostępni w salonie od poniedziałku do piątku w zmienionych godzinach 09:00-15:30 (zmiana tymczasowa). Od lipca planujemy powrót do normalnej pracy biura. Oczywiście wszystkich klientów chcących załatwić swoje sprawy zdalnie zachęcamy do kontaktu tel. 500 200 777 lub mailowego: bok@bonustravel.com.pl

Realizacja wyjazdów Chorwacja, Bośnia i Hercegovina

04.06.2020

Szanowni klienci, informujemy, że wszystkie imprezy turystyczne z wyjazdem po 01.07.2020 do Chorwacji, Bośni i Hercegoviny są przewidziane do realizacji. Nasz zespół nieustannie analizuje przepisy krajów docelowych i tranzytowych aby każdy wyjazd spełniał normy nałożone przez właściwe organy. Z racji odrębnych przepisów uczestnicy kolonii dla dzieci będą informowani bezpośrednio o statusie swoich rezerwacji.

Realizacja wyjazdów 15.06-30.06.2020

30.04.2020

Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się zapytaniami o realizację imprez turystycznych, rozpoczynających się w dniach pomiędzy 15.06.2020 a 30.06.2020r, informujemy, że odległy termin wyjazdu wciąż nie pozwala na jednoznaczne określenie możliwości ich realizacji. Rozumiemy Państwa niepokój towarzyszący bezprecedensowej sytuacji związanej z COVID-19 zamknięciem granic etc. Priorytetem Biura Podróży BONUS TRAVEL jest zdrowie naszych klientów. Dopełniamy wszelkich starań, aby wyjazdy spełniały wszystkie kryteria bezpieczeństwa. Dlatego też nasz zespół analizuje na bieżąco sytuację tak w Polsce, jak i w krajach docelowych i tranzytowych. Obecnie wszystkie te kraje są na etapie rozluźniania restrykcji związanych z COVID-19, a to daje nadzieję na poprawę sytuacji umożliwiającą nam realizacje zaplanowanych wyjazdów. Jeśli sytuacja ulegnie znacznej poprawie, wówczas przewidujemy możliwość rozpoczęcia podroży zgodnie z podpisaną umową. Ważnym aspektem sytuacji, w której znaleźli się nasi klienci jest czas i dalszy przebieg pandemii koronawirusa. Rozumiemy Państwa niepewność jednakże na dzień dzisiejszy nie ma przesłanek do rozwiązania umów przez Organizatora lub Podróżnych z powodu COVID-19, ponieważ terminy wyjazdów są zbyt odległe. Opierając się na stanowisku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) - nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy za prawie dwa miesiące, na obszarach, które są bezpośrednimi miejscami naszych wyjazdów oraz na planowanych trasach przejazdów będą występowały nieuniknione i nadzwyczajne okoliczności mające znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub mające znaczący wpływ na przewóz podróżnych do miejsca docelowego. W ciągu najbliższych tygodni, a najpóźniej na 30 dni przed planowaną imprezą turystyczną poinformujemy Państwa o oficjalnej decyzji naszego biura o realizacji bądź anulacji imprez turystycznych, z datą wyjazdu pomiędzy 15.06.2020 a 30.06.2020r. Zgodnie z Państwa sugestiami bierzemy pod uwagę również zmianę terminów poszczególnych imprez turystycznych. Decyzję tę przekażemy oficjalnym pismem do każdej rezerwacji.

Oktoberfest odwołany

21.04.2020

Szanowni Państwo, największy festiwal na świecie i prawdziwe święto PIWA - OKTOBERFEST 2020 został odwołany w związku z COVID-19. Jednocześnie z wielkim smutkiem informujemy, że wszystkie imprezy na tym kierunku zostaną anulowane.

Zmien termin nie odwołuj

25.03.2020

Szanowni Państwo, wszyscy jesteśmy świadkami bezprecedensowej sytuacji jaka dotknęła świat. Obecnie zawieszone są wszelkie połączenia międzynarodowe, a każdy z nas proszony jest do pozostanie w domu w celu zwalczenia pandemii. Jeśli Państwa wyjazd zaplanowany był na najbliższy czas (kwiecień/maj) Touroperatorzy najczęściej dają możliwość bezpłatnej zmiany terminu Waszego wyjazdu. Wiadomym jest, że ceny z kwietnia czy maja są zgoła inne od tych, które są zobowiązani płacić w lipcu czy sierpniu, dają jednak różne możliwości na najkorzystniejszą dla Państwa zmianę. Przyłączamy się akcji #zmienterminnieodwoluj ponieważ szeroko pojęta branża turystyczna ucierpi w tej sytuacji najbardziej. Apelujemy o rozwagę w dokonywaniu decyzji. Wspierajmy się w tych trudnych chwilach.